Arthur Flannagan
„Jako nižší důstojník jsem zvyklý pracovat na neodkladných záležitostech, třebas i uprostřed zimy.
Je to práce – a na rovinu říkám, je to taky politika.“

Seržant Arthur Flannagan je jedním z operativních důstojníků speciálních oddílů sinotaharského guvernéra Hatrana Rynella. I přesto, že je skvělým šermířem, což každoročně dokazuje při oficiálních turnajích na půdě hraběte Orlanda McRoye v Baště, je čím dál více guvernérem využíván při řešení politických záležitostí.

Guvernér Rynell si je vědom, že dobré vztahy s vlivnými šlechtici na severu jsou klíčové nejen pro něj samotného, ale také pro prosperitu celého Sinotaharu a okolních provincií. A seržant Flannagan je loajálním důstojníkem elitních oddílů, komunikativním a obratným při používání jazyka.

Není proto divu, že právě on byl jmenován guvernérem jako vůdce malého oddílu při narychlo domluvené politické návštěvě lorda Jaaka, pána z Gallenfoortu. Gabriel Knox pak má tu čest se seržantem strávit několik dní během cesty ve stejném směru.

 

Bertil a Kallan
„Vypadá to tamtudy snadno, že?
Ale ujišťuji tě, pane, že je to jenom zdání. Západní cíp lesa teď obývá děsivá stvůra – říkáme jí Chaawa, což v jazyce našich předků znamená ´Medvěd Lovec´.“

Bertil s Kallanem jsou mladí stopaři ve službách lorda Jaaka, pána z Gallenfoortu. Tvoří nedílnou součást stabilní družiny svého pána, jemuž kromě tvrze a blízkého okolí Gallenfoortu patří také rozsáhlé pozemky v Hessenském lese. Značnou část lesního porostu nyní konzumuje Durijský močál – nechvalně proslulé rašeliniště, jehož zrádnost stojí každý rok život několika zkušených hraničářů.

Zatímco Kallan je skvělý stopař, který i ze zbytků velmi poničených šlépějí dokáže získat množství užitečných informací, Bertil zná stezky Durijského močálu jako své boty, a jeho znalosti pro zimní táboření v nehostinných podmínkách jsou nepřekonatelné.

Rozhodne-li se Gabriel Knox v Gallenfoortu najmout průvodce, není proto divu, že lord Jaak ukáže právě na tyto dva mladíky.

 

Caathulovci, Largo a Rogees
„Ah, chachachá!
Můj brácha má třesavku v rukách, kámo. Esli nechceš, aby ti nedopatřením pocuchal ledviny, tak naval všecky prachy – a to hodně rychle!“

Largo a Rogees Caathulovi jsou jednovaječná dvojčata žijící na samém okraji lidské společnosti. Neví se přesně, odkud pochází, ale jako nejpravděpodobnější varianta je, že v minulosti byl jejich bydlištěm Arden. Jednu dobu byla na zlodějská dvojčata dokonce vypsána odměna, avšak po pár týdnech bylo zjištěno, že Caathulovci opustili město a ztratili se neznámo kam. Toto alespoň tvrdí jeden letitý důstojník od Rudých plášťů.

Nejmenovaní informátoři pohybující se na hraně ardenského podsvětí zase tvrdí, že Rogees Caathul byl členem místní a nechvalně známé pašerácké sítě, a jeho bratr žil v tajnosti v ústraní. Při různých akcích pak zneužívali svého totožného vzezření, a hráli nebezpečnou hru na obě strany, z čehož dokázali vytěžit značný profit.

Jak už to však bývá, jejich dvojí hra byla nakonec prozrazena a oba bratři odsouzeni k smrti šéfem pašeráckého gangu. Při útěku spadl Rogees Caathul z hradby a zlomil si koleno. Largo však využil svých původních vojenských dovedností, a pronásledovatele pozabíjel do jednoho.

Posléze oba muži zmizeli z Ardenu i okolí, a svět o nich nevěděl, dokud oba všechny své zisky neprolili hrdlem ve formě kořalky, a neobjevili se zpět na veřejnosti v zapadákově jménem Hessenfoort.

 


Gäspr, Mistr padělků
„Dělat dneska padělky není žádná sranda. Jednou to poděláš, a navždycky si zavřeš dveře k penězům. Já to nepodělal, ale to neznamená, že je to o štěstí.
Pro mě je to prostě denní chleba.“


Gäspr byl původně malým bezvýznamným zlodějíčkem, který kradl na periferii Řemeslnické čtvrti v Ardenu. Zlom nastal v okamžiku, kdy se Gäspr pomocí zfalšované obchodní pozvánky dostal na večírek ardenské smetánky, který nepořádal nikdo menší než Antonius Parravi. To byl samozřejmě poměrně velký krajíc, který si Gäspr ukousl. Když už to však vypadalo, že mladého zlodějíčka chytí ochranka největšího z ardenských kupců, objevil se pan Tajný, který Gäsprovu přítomnost na večírku přikryl. Od té doby Gäspr pracuje pro cech Nočních plášťů a jeho kariéra šla prudce vzhůru.

Dnes Gäspr platí za jednoho z nejšikovnějších padělatelů klíčů, listin i šperků. Gäspr zkrátka umí napodobit cokoliv a získat duplikáty jakéhokoliv klíče.

Jak už to tak ovšem bývá, žádný zloděj nemá nikdy dost. I Gäspr rozehrál svou hru na více stran, a jak se říká, na každou svini už se vaří voda…

 

 

Henrik Gräversen
„Ty jsi démon! Bůh válečníků! Nikdy jsem nic podobného neviděl.
Jak se jmenuješ, chlapče?“

Henrik Gräversen je kapitán soukromého oddílu námezdních žoldnéřů, stejně jako byl např. Siggurd Möellwig (viz Zázračná kněžka). Na rozdíl od Siggurda je však Henrik o mnoho přímočařejší. Je skvělým válečníkem i příkladným vůdcem, vrhá se beze strachu i do velmi nebezpečných záležitostí a svou odvahou inspiruje ostatní.

Když dostal za úkol od správce Ësgaardu prozkoumat nekalé aktivity skrytých škůdců v Černém hvozdu, neváhal ani na okamžik. Ihned připravil své muže na cestu a přesunul se do míst posledního výskytu nepřátel, a teprve poté pověřil některé své důstojníky zásobováním a najímáním dalších mužů. Gabriel Knox se může s kapitánem Henrikem setkat poté, co jej v hostinci naverbuje desátník Karaam.

 

 


Karaam

Kjeld a Algaard

Krum

Matias Wallaby

Rothoross

Sofie Eckenberg

Vaadikhar

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905