Pátý gamebook v sérii GK s názvem Čaroděj ze severu se již chystá do tisku. Práce na ilustracích a obálce je v plném proudu, na hotovou knihu se můžete těšit v říjnu-listopadu 2020.

A co konkrétně pátá kniha přinese za novinky?

 

- Čeká na vás cestování napříč severními svobodnými městy, konkrétně z Bašty do Vilaronu. Tato města jsou na opačných pólech mapy a možností, jak trasu projít, je (jak je v knihách GK zvykem) přehršel.

- Téměř všechna místa na mapě lze navštívit. Na některé potřebujete specifické dovednosti, na další specifickou výbavu, a na jiné pak zásluhy z předchozích knih.

- Cestování si můžete ulehčit, najmete-li si do svých služeb Společníka. Těch je na výběr sedm. Mohou vhodným způsobem doplnit vaše dovednosti, či eliminovat slabiny. Většina z nich bude chtít za své služby peníze, ale jsou i tací, kteří půjdou ze své vlastní vůle.

- Kniha má 500 herních sekcí, což je o 25% více, než v předchozích knihách!

- Mnoho zásluh, které jste dosud na svých cestách získali, se v této knize rozvíjí anebo kulminuje.

- Zjistíte, že čarodějů je více, než se myslelo.

- Zjistíte, že Prvorozených zůstalo na Ëaanu více, než se myslelo.

- Kniha obsahuje několik "easter eggů" na jiné, velmi známé knihy a/nebo legendární počítačové hry (Witcher/Baldurs Gate).

- V knize lze získat ne jednu, ale DVĚ trofeje z legendárních monster (obě si samozřejmě budete muset tvrdě zasloužit).

- V knize je jedno z měst postiženo morem a uzavřeno do karantény. Tuto pasáž jsem napsal už v roce 2019, a tedy nijak nesouvisí s celosvětovou pandemií koronaviru.

- V knize jsou dvě sexuální scény!

- V knize se vyskytuje drak!

 

Jak vidítě, je toho mnoho. S "pětkou" se opět významně rošíří vaše herní možnosti a garantuji vám, že získáte zase o důvod víc oprášit předchozí díly a znova si je zahrát.

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905