Arthur Flannagan
„Jako nižší důstojník jsem zvyklý pracovat na neodkladných záležitostech, třebas i uprostřed zimy.
Je to práce – a na rovinu říkám, je to taky politika.“

Seržant Arthur Flannagan je jedním z operativních důstojníků speciálních oddílů sinotaharského guvernéra Hatrana Rynella. I přesto, že je skvělým šermířem, což každoročně dokazuje při oficiálních turnajích na půdě hraběte Orlanda McRoye v Baště, je čím dál více guvernérem využíván při řešení politických záležitostí.

Guvernér Rynell si je vědom, že dobré vztahy s vlivnými šlechtici na severu jsou klíčové nejen pro něj samotného, ale také pro prosperitu celého Sinotaharu a okolních provincií. A seržant Flannagan je loajálním důstojníkem elitních oddílů, komunikativním a obratným při používání jazyka.

Není proto divu, že právě on byl jmenován guvernérem jako vůdce malého oddílu při narychlo domluvené politické návštěvě lorda Jaaka, pána z Gallenfoortu. Gabriel Knox pak má tu čest se seržantem strávit několik dní během cesty ve stejném směru.

 

 

Bertil a Kallan
„Vypadá to tamtudy snadno, že?
Ale ujišťuji tě, pane, že je to jenom zdání. Západní cíp lesa teď obývá děsivá stvůra – říkáme jí Chaawa, což v jazyce našich předků znamená ´Medvěd Lovec´.“

Bertil s Kallanem jsou mladí stopaři ve službách lorda Jaaka, pána z Gallenfoortu. Tvoří nedílnou součást stabilní družiny svého pána, jemuž kromě tvrze a blízkého okolí Gallenfoortu patří také rozsáhlé pozemky v Hessenském lese. Značnou část lesního porostu nyní konzumuje Durijský močál – nechvalně proslulé rašeliniště, jehož zrádnost stojí každý rok život několika zkušených hraničářů.

Zatímco Kallan je skvělý stopař, který i ze zbytků velmi poničených šlépějí dokáže získat množství užitečných informací, Bertil zná stezky Durijského močálu jako své boty, a jeho znalosti pro zimní táboření v nehostinných podmínkách jsou nepřekonatelné.

Rozhodne-li se Gabriel Knox v Gallenfoortu najmout průvodce, není proto divu, že lord Jaak ukáže právě na tyto dva mladíky.

 

 

Caathulovci, Largo a Rogees
„Ah, chachachá!
Můj brácha má třesavku v rukách, kámo. Esli nechceš, aby ti nedopatřením pocuchal ledviny, tak naval všecky prachy – a to hodně rychle!“

Largo a Rogees Caathulovi jsou jednovaječná dvojčata žijící na samém okraji lidské společnosti. Neví se přesně, odkud pochází, ale jako nejpravděpodobnější varianta je, že v minulosti byl jejich bydlištěm Arden. Jednu dobu byla na zlodějská dvojčata dokonce vypsána odměna, avšak po pár týdnech bylo zjištěno, že Caathulovci opustili město a ztratili se neznámo kam. Toto alespoň tvrdí jeden letitý důstojník od Rudých plášťů.

Nejmenovaní informátoři pohybující se na hraně ardenského podsvětí zase tvrdí, že Rogees Caathul byl členem místní a nechvalně známé pašerácké sítě, a jeho bratr žil v tajnosti v ústraní. Při různých akcích pak zneužívali svého totožného vzezření, a hráli nebezpečnou hru na obě strany, z čehož dokázali vytěžit značný profit.

Jak už to však bývá, jejich dvojí hra byla nakonec prozrazena a oba bratři odsouzeni k smrti šéfem pašeráckého gangu. Při útěku spadl Rogees Caathul z hradby a zlomil si koleno. Largo však využil svých původních vojenských dovedností, a pronásledovatele pozabíjel do jednoho.

Posléze oba muži zmizeli z Ardenu i okolí, a svět o nich nevěděl, dokud oba všechny své zisky neprolili hrdlem ve formě kořalky, a neobjevili se zpět na veřejnosti v zapadákově jménem Hessenfoort.

 


Gäspr, Mistr padělků
„Dělat dneska padělky není žádná sranda. Jednou to poděláš, a navždycky si zavřeš dveře k penězům. Já to nepodělal, ale to neznamená, že je to o štěstí.
Pro mě je to prostě denní chleba.“


Gäspr byl původně malým bezvýznamným zlodějíčkem, který kradl na periferii Řemeslnické čtvrti v Ardenu. Zlom nastal v okamžiku, kdy se Gäspr pomocí zfalšované obchodní pozvánky dostal na večírek ardenské smetánky, který nepořádal nikdo menší než Antonius Parravi. To byl samozřejmě poměrně velký krajíc, který si Gäspr ukousl. Když už to však vypadalo, že mladého zlodějíčka chytí ochranka největšího z ardenských kupců, objevil se pan Tajný, který Gäsprovu přítomnost na večírku přikryl. Od té doby Gäspr pracuje pro cech Nočních plášťů a jeho kariéra šla prudce vzhůru.

Dnes Gäspr platí za jednoho z nejšikovnějších padělatelů klíčů, listin i šperků. Gäspr zkrátka umí napodobit cokoliv a získat duplikáty jakéhokoliv klíče.

Jak už to tak ovšem bývá, žádný zloděj nemá nikdy dost. I Gäspr rozehrál svou hru na více stran, a jak se říká, na každou svini už se vaří voda…

 

 

Henrik Gräversen
„Ty jsi démon! Bůh válečníků! Nikdy jsem nic podobného neviděl.
Jak se jmenuješ, chlapče?“

Henrik Gräversen je kapitán soukromého oddílu námezdních žoldnéřů, stejně jako byl např. Siggurd Möellwig (viz Zázračná kněžka). Na rozdíl od Siggurda je však Henrik o mnoho přímočařejší. Je skvělým válečníkem i příkladným vůdcem, vrhá se beze strachu i do velmi nebezpečných záležitostí a svou odvahou inspiruje ostatní.

Když dostal za úkol od správce Ësgaardu prozkoumat nekalé aktivity skrytých škůdců v Černém hvozdu, neváhal ani na okamžik. Ihned připravil své muže na cestu a přesunul se do míst posledního výskytu nepřátel, a teprve poté pověřil některé své důstojníky zásobováním a najímáním dalších mužů. Gabriel Knox se může s kapitánem Henrikem setkat poté, co jej v hostinci naverbuje desátník Karaam.

 

 

Karaam
„Bojovník s plamenem v srdci, co umí zadržet svou čepel, je-li to nutné – to je velmi vzácná kombinace, pane.“

Desátník Karaam je nájemný žoldnéř, který se tímto nebezpečným řemeslem živí již přes osm let. Poslední čtvrtinu času strávil pod velením kapitána Henrika Gräversena, kde se velmi rychle díky svým schopnostem vypracovat na jednoho z tří důstojníků.

Karaam procestoval velmi rozsáhlou oblast severských měst a byť byl několikrát ošklivě raněn, smrt se mu prozatím vyhýbá. Karaam je velmi ambiciózní, ale zároveň i loajální, byť není snadné si jeho oddanost získat. Kapitánu Henrikovi se to však podařilo a získal tak věrného spolubojovníka, který nebude mít žádný problém padnout v boji se svým velitelem po boku.

 

 

Kjeld a Algaard
„Jsem Kjeld – a tohle je můj kámoš Algaard. Jsme parťáci už nějakou dobu, párkrát jsme si pomohli a přišli tak na slušný peníze.
Co ale čert nechtěl, peníze se rozkutálely. Chlast, děvky... – znáš to.“

Kjeld s Algaardem jsou námezdní žoldnéři. Ještě několik měsíců zpět se nechali najímat kapitány oficiálních vojenských oddílů, což je standardní způsob obživy mužů se železem, pak se však Kjeld v Ardenu zapletl s několika příslušníky pašeráckého gangu. Vyvázl se zdravou kůží a od té doby je s podsvětím v kontaktu. Usoudil, že i přes vyšší nebezpečnost je to práce s mnohem zajímavějším ziskem. Do několika kšeftů přizval i Algaarda. Většinou tam, kde bylo zapotřebí hrubé síly, neboť Algaard toho moc nenamluvil, o to lépe se oháněl svým dvouručním mečem.

Zloději okrádají jiné zloděje – na tom není nic neobvyklého. Kjeld vyčmuchal informace o Ethanu Locwirovi, šéfovi pašerácké bandy ve Vysoké bráně, a hned začal spřádat plány, jak pašerákům pustit žilou. Na Kjelda s Algaardem tak čeká buď pohádkové bohatství, anebo smrt.

 

 

Krum
„Dělám tady v Hessenfoortu vrchního lovčího, a jak vidíte, byznys je v plném proudu. A to tak, že nám dokonce chybí zkušení lovci. – Nechcete si taky přivydělat, pane?“

Krum je vrchním lovčím v Hessenfoortu už od nepaměti. Nic na to nezměnili ani tři správcové jmenováni ardenskou městskou radou, kteří se zde vystřídali. Hessenfoort, ležící na periferii civilizace a s obávaným Černým hvozdem za humny, není zrovna místo, kde byste si přáli žít. Kromě divoké zvěře se sem stahují také vyvrhelové a kriminálníci na útěku, protože vědí, že zde je bude sotva někdo hledat.

A těchto podmínkách si nejtvrdší muž v okolí vypěstoval obchod, jaký mu může mnoho lidí závidět. Krum je největším a nejdůležitějším dodavatelem kůží a kožešin pro Ësgaard a Arden. Zároveň miluje šest měsíců trvající zimu, neboť to se do lesa odváží pouze jeho vlastní lidé a Krum tak generuje největší zisky během roku. Tento pozoruhodný lovec je velmi bohatý. Nedává to však nijak na odiv, a jen několik nejbližších tuší, jakým majetkem Krum ve skutečnosti disponuje.

 

 

Matias Wallaby
„Slyšel jsem, že cesty dnes nejsou úplně bezpečné. Jsem rád, že s námi jedou ozbrojení muži.
Tedy alespoň vypadáte, jako voják, pane.“

Matias Wallaby se narodil před padesáti lety v Ardenu, kde také vyrůstal. Protože jeho otec byl úředník, Matias vcelku přirozeně kráčel v jeho šlépějích a v poměrně mladém věku začal zastávat běžné správní záležitosti nejprve v Ardenu a později v Ësgaardu, kde se také později oženil s dcerou rynefallského obchodníka se skotem. Tento svazek poznamenal i Matiasovu pracovní kariéru. Brzy poté totiž obdržel od ësgaardského nejvyššího muže privilegia ke správě provincie Rynefall, kde se také usadil.

Kromě správcovství, což je pro Matiase všechno, má tento vyrovnaný muž velkou zálibu v knihách, a to jak čtenář, tak jako spisovatel.

 

 

Rothoross
„Ty jsi Gabriel Knox a přišel jsi sem hledat Sebba Rilawa. Čtu v tvé mysli jako v otevřené knize, čaroději!
Jsem Rothoross. A věz, že Sebb Rilaw padl mou rukou.“

Rothoross je HALRUU – tedy cíleně přivolaný přízrak z Bezedné rokle. Tito nemrtví se dají stvořit pomocí dávno zapomenutého umění nekromantů. Rothoross byl povolán do věčné služby tajemným služebníkem Dračí královny Yvedris.

Vyvolávači nemrtvých povětšinou připravují pouze tělo a bezprostřední okolí, aby vytvořili ideální podmínky pro prolnutí přízraku, který se posléze hostitele zmocní. Někteří nekromanté jsou však tak mocní, že dokážou nahlížet za fluktuující bariéru Bezedné rokle a oslovit přízraky se specifickými schopnostmi. Stává se tak, že některé přízraky jsou upřednostněny a dostanou se na materiální svět i vícekrát.

Rothoross je mocný přízrak, který byl na Iraně několikrát, a smrt v materiálním světě pro něj již mnoho neznamená. Je loajálním služebníkem Dračích kněží, a i když bude poražen, ví, že jeho služby budou opět žádány. Jeho vzpomínky a zkušenosti se nese s sebou, což z něj dělá velmi nebezpečného tvora.

 

 

Sofie Eckenberg
„Do Ësgaardu jezdím poměrně často, je to mé oblíbené místo.
A vždycky něco prodám. Podívejte se na tohle zboží – je to nejvyšší kvalita!“

Sofie o sobě ráda tvrdí, že je obchodnicí z Vysoké brány. Sama se zajímá o kvalitní látky, šaty, drobné šperky a doplňky, které vyrábí její dcera. Pravidelně navštěvuje ësgaardské trhy, kde obchoduje s malým ziskem. Skutečnost je však jiná a o mnoho méně prozaická.

Sofie má totiž poměrně vlivného manžela. Maaris Eckenberg je obchodník s chaamským zlatem. V prostředí drahých kovů se pohybuje již přes deset let a umí se rychle otáčet. Není divu, že vydělal jmění. Díky tomu může nechat Sofii prostor pro její „podnikání“ bez rizika, a aby měl úplnou jistotu, vždy s ním posílá na cesty alespoň jednoho muže jako ozbrojený doprovod.

 

 

Vaadikhar
„Kaerneth oddeh var taak! – Teď zemři, člověče!“

Vaadikhar je vůdce útočného oddílu záhadných Temných hraničářů (viz BESTIÁŘ), který se znenadání objevil v Černém hvozdu. Stejně jako ostatní zástupci těchto maskovaných bojovníků, i Vaadikhar patří k neznámé rase humanoidů s výraznými rysy a bledou, takřka bílou pokožkou.

Vaadikhar je subtilní muž, jehož fyzické dispozice však zdaleka překračují očekávání. Vůdce Temných hraničářů vládne dvěma zbraněmi – mečem a palcátem – s nadlidskou silou i rychlostí, a po bojišti se pohybuje způsobem, jako by věděl o každém kroku svých protivníků s předstihem. S Vaadikharem se setká tváří v tvář kapitán Henrik, než ovšem dojde k přímému souboji, kapitán je těžce raněn vystřeleným šípem.

 

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905