„… a pak se celá hora svalů dá do pohybu a neskutečným tempem se řítí přímo na tebe. Medvědodlak touží po tvém mase. Ale ještě více touží po tom, že budeš bojovat, a on tě zlomí.“

Je jen málo tvorů, kteří jsou nebezpečnější než medvědodlaci. Tato monstra patří mezi Proměněnce (jako například DLAKOVLCI), tj. napůl zvířata a napůl démony. Dodnes nikdo uspokojivě nevysvětlil původ Proměněnců, jedno však je naprosto jisté – jejich schopnosti z nich dělají extrémně nebezpečná individua.

Typický medvědodlak vypadá jako grizzly, jeho srst je však delší a světlejší – buď hnědá nebo popelavě šedá. Skutečný znalec by byl schopen i poznat, že končetiny medvědodlaka jsou až o čtvrtinu delší než u klasického medvěda. Díky tomu je tento netvor výrazně agilnější, a jeho maximální rychlost vyšší. Démonický pohled dvou žhnoucích očí automaticky generuje nepřirozený strach u protivníků, a někteří učenci tvrdí, že medvědodlak dokáže své oběti i zhypnotizovat. Bohužel nežije nikdo, kdo by tento fakt mohl potvrdit.

I přes vizáž ideálního predátora má však medvědodlak jednu slabinu. Stejně jako všichni Proměněnci je alergický na drahé kovy, zejména na stříbro.

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905