„V jejích očích se zaleskne touha po čerstvé krvi. Mávne křídly a vrhne se na tebe střemhlav. Nadešel čas pravdy.“

Mantichora patří do skupiny Proměněnců, stejně jako Dlakovlk nebo Medvědodlak, na rozdíl od těchto dvou tvorů je u Mantichory daleko očividnější démonický charakter. Vypadá totiž jako míšenec několika různých zvířat či mutantů dohromady.

Její hlava vzdáleně připomíná lva, má však širší rozpláclý čumák, větší tlamu a v ní dvě řady ostrých zubů. Mantichořin jazyk je mnohem delší, má hadí charakter a je otrávený. Lví hříva je vypelichaná a prolezlá nechutnými parazity, lysiny jsou pokryté hnijícími vředy a nafouklými boláky.

Mohutné tělo rovněž vzdáleně připomíná kočičí šelmu, místo srsti ji však pokrývají šedé či jinak zbarvené šupiny. Ty pak přecházejí v rohovinový mohutný ocas s bojovými bodci na konci. Nejcharakterističtější vzhledový prvek Mantichory jsou však blanitá křídla vyrůstající z horní části zad. Díky nim může netvor překonávat vzduchem nepříliš dlouhé vzdálenosti.

Mantichora je smrtelně nebezpečný predátor, který má však stejně jako ostatní Proměněnci slabinu spočívající v alergii na stříbro. Zároveň takřka výhradně obývá místa velmi vzdálená od civilizace, hluboké hvozdy anebo zalesněná údolí v horách.

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905