„Zježí se ti chlupy na zádech, když tvé oči periferně zahlédnou pohyb sotva viditelných tvorů sbíhajících po kmenech horských borovic. Neviditelní zabijáci cítí tvou krev, která je žene kupředu. Chtějí tě co nejdříve pozřít.“


Groomälové jsou pavoukovití tvorové patřící do třídy Obřího hmyzu. Typický zástupce je velký jako zralý meloun, jeho členité nohy jsou však velmi silné a umožňují mu pohybovat se s nečekanou lehkostí a rychlostí.

Groomälové jsou masožravci a pro svou potravu většinou loví zatoulanou zvěř, nepohrdnou však ani osamoceným lovcem. Pro člověka jsou Groomälové velmi nebezpeční. Mnoho hraničářů se tak naučilo odhalovat hranice jejich teritorií, aby se jim mohli vyhnout v předstihu. Za chyby se v tomto případě platí cenou nejvyšší. Groomälové žijí v koloniích několika desítek (a výjimečně až stovek) jedinců a navíc mají skvělé mimikry – barva jejich těla se snadno přizpůsobuje okolí, a to tak dokonale, že jsou v nehybné pozici takřka neviditelní. Jejich kusadla jsou navíc jedovatá.

Groomälové téměř bezvýhradně žijí v hlubokých hvozdech či vlhkých vřesovištích na nepřístupných místech. Jejich výhodou však je, že svou kolonii dokážou ve velmi krátkém intervalu přestěhovat až o desítky mil jinam.

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905