„Aer vaasth!“

Temní hraničáři jsou zástupci tajemné rasy, která se znenadání objevila na Iraně v zimě roku 1003 AC. Jsou to humanoidní tvorové, subtilnější než lidé, s velmi bledou pokožkou a světle fialovýma nebo modrýma očima. Jejich rysy jsou rovněž odlišné – oproti lidem mají hubenější a delší prsty na rukou, protáhlejší obličej a zašpičatělé uši.

První prokazatelný kontakt s touto novou rasou proběhl v Černém hvozdu, v divočině severně od Ardenu. Temní hraničáři se projevili jednoznačně nepřátelskými úmysly, a zahájili proti civilizaci lidí partyzánskou válku. Kdo stojí v jejich pozadí, není v současnosti vůbec známo.

Temní hraničáři vypadají, jako by byli stvořeni pro prostředí, v němž se na Iraně usadili. Vládnou dokonalou orientací v těžkém terénu, lehké čepele a zejména luky ovládají s nadlidskou dovedností. Celá situace je o mnoho nebezpečnější v tom, že nikdo neví, odkud se Temní hraničáři objevili. Na Iraně jsou velká území, která k dnešnímu dni nejsou vůbec prozkoumaná, a tak lze jen spekulovat, zda čeká lidskou civilizaci boj o přežití s touto novou rasou, či nikoliv.

 
 
 

Kontakt

Email: info@gabriel-knox-gamebook.eu

tel: +420 737 977 905